Fakülte Hakkında

Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2002 yılında kurulmuş olup, ilk mezunlarını 2006 yılında vermiştir. Fakültenin kurucu dekanı Prof. Dr. Ali Naim İNAN olup, halihazırda dekanlığını Prof. Dr. Sertaç Hami BAŞEREN yürütmektedir.
Fakültemizdeki öğrenim yıllık ve dönemlik derslerden oluşan 4 yıllık akademik programı kapsamaktadır. Teori ve uygulamayı birlikte sunan öğretim programı, Medeni Hukuk, Anayasa Hukuku, Borçlar Hukuku, Ceza Hukuku, İdare Hukuku, Ticaret Hukuku, Uluslararası Kamu ve Özel Hukuku, Hukuk Felsefesi ile Usul Hukuku gibi hukuk eğitim ve öğretiminin olmazsa olmaz dersleri yanında yeni gelişen hukuk dallarıyla ilgili olarak seçimlik dersler içermekte ve derslerin her yıl yeni gelişmelerle uyumuna gayret gösterilmektedir.

Devamı için tıklayınız

Hızlı Erişim

İhtiyaç Duyduğunuz Her Şey Bir Arada

Sınav Bilgileri

Sınav Duyuruları

Akademik Takvim

Fakülte Akademik Takvimi

Ders İçerikleri

Öğretim Hayatı Boyunca Gösterilecek Dersler ve İçerikleri

Üniversitemiz Etkinlikleri

Üniversitemiz Etkinlik Takvimi

Üniversitemiz Duyuruları

Üniversitemiz Genel Duyuruları

Üniversitemiz Haberleri

Üniversitemiz İle İlgili Haberler

Sayılarla Fakültemiz

Aktif Öğrenci

0

Bölüm

0

Mezun

0

Akademisyen

0

Fakülte Duyuruları

Sınav Programı

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Yarıyıllık Derslerin Ara Sınav Programı (%30 İngilizce) için tıklayınız. 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Yarıyıllık Derslerin Ara Sınav Programı  (Türkçe) için tıklayınız.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Ders Programları

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı İngilizce ders programı için tıklayınız. 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı Türkçe ders programı için tıklayınız. 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı Türkçe ders müfredatı için tıklayınız.

Sınav Duyurusu

2021-2022 ÖĞRETİM YILI YILLIK DERSLERİN BÜTÜNLEME SINAV PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ.